KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15967343
nr 1596 7343
Gustaf Carlström
(1896-1964), Sverige
Oljemålning, Modellstudie (tillskriven), ej signerad. Olja på duk, 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
Gustaf Carlström, född 1896 i Göteborg, död 1964 i Marstrand, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:17:32
2/2 16:03:58
Gustaf Carlström
Läs mer om Gustaf Carlström